Умови для успішної адаптації дитини у школі.

 

            З початком нового навчального року, після дистанційного навчання, питання адаптації учнів до школи постає особливо гостро не лише для першачків, а і для всіх здобувачів освіти.

Хочеться наголосити на тому, що дитина обов’язково  полюбить школу, якщо її будуть любити батьки. Ставлення батьків відмінно сканується дітьми, необхідно пам’ятати про те, що батьки – єдиний авторитет для своїх дітей. Якщо батьки ставляться до школи позитивно – дитина відчуває свою безпеку у межах закладу, та навпаки, почувши про якісь «особливі» образи між вчителем та батьками дитина, звісно, підтримає позицію сім’ї і, невдовзі, про «погану» вчительку від Вашої дитини почує хтось інший.

Також, перед тим, як дитина переступить поріг школи необхідно провести певні діагностики, ми повинні визначити фізіологічну готовність  дитини до школи,  соціально-психологічну, інтелектуальну та особистісну готовності майбутнього учня.

Шкільна дезадаптація може проявляти себе по різному, тому з початку навчального року батьки повинні більш уважно ставитись до дітей, приділити їм трішки більше уваги, зайвий раз запитати, як пройшов день.

Якщо дитина демонструє агресію.

Це свідчить про те, що вона боїться чогось. Чого саме? Це питання до батьків або вчителя, але ніяк не до дитини. У випадку коли агресія націлена на батьків (дитина може вдарити або накричати на когось з батьків) свідчить про те, що дитина потребує встановлення меж та кордонів у особистих стосунків, відбувається зміщення соціальних ролей.

Якщо дитина проявляє небажання робити будь-що та демонструє свою безпорадність.

Подібна поведінка може свідчити про те, що дитина боїться скоїти помилку. Можливо, батьки поставили занадто великі вимоги до дитини. А, можливо, одного разу його ініціатива зробити щось самостійно була покарана.

Дитина говорить неправду, випадки крадіжки.

Дуже поширена проблема, коли дитині не вистачає батьківського піклування та тепла близьких. Також існує думка про те, що через крадіжки та брехню дитина демонструє свою злість.  Це відмінний повід провести час разом усією сім’єю, пограти в ігри або просто пригадати цікаві історії з минулого.

Лихослів’я.

Саме, через подібні слова дитина перевіряє межі дозволеного у родині, школі. А можливо таким чином намагається звернути на себе увагу. Дитина повинна почути від батьків та дорослих про неможливість використання подібних слів.

Не має бажання іти до школи.

Перше, на що необхідно звернути увагу – можливо у дитини проблеми у навчанні або у спілкуванні з однолітками? А можливо дитина привикла, що мама завжди поруч і страшно залишатись без неї? Іноді, коли діти не отримують достатньо підтримки від батьків, також можуть маніпулювати подібною поведінкою.








 

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Тест на визначення рівня самооцінки.